Legyen Ön is felfedező!
Ismerje meg a tudományos expedíciók sajátos világát, kóstoljon bele az expedíciók nyújtotta élményekbe, találkozzon a kutatókkal, tegye próbára képességeit, tapasztalja meg, hogyan boldogulna egy expedíción és játsszon velünk! Töltsön egy kellemes napot tartalmas szórakozással és pillantson be a terepi kutatók munkájába! Rendezvényünkön a terepi kutatás minden területe helyet kap: klímakutatás, őslénykutatás, ősföldrajzi kutatás, földtani kutatás, felszínfejlődés-kutatás, ökológiai kutatás, régészet, néprajzkutatás, űrkutatás, de a fókuszban a barlangkutatás áll!
Kitörhet-e egy látszólag inaktív tűzhányó?
Az MTA-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport legfrissebb kutatási eredményei a székelyföldi Csomádon rámutatnak arra, hogy megvan ennek a potenciális lehetősége akár a térségünkben is!
Harangi Szabolcs 11 órakor az emeleti előadóban kezdődő előadásábóll megkaphatjuk a választ a kérdésre!
Klímakutatás a Föld legmagasabb tűzhányóján
Tricikliből kávézó – Pedalocafe a Felfedezők Napján
Kultúramentés és iskolaépítés
Hogyan kapcsolódik a Csoma Szobája Alapítvány és egy iskola megépítése a kutatóexpedíciók világához?
Sok éves értékmentő és értékteremtő munkája során a Csoma Szobája Alapítvány mindig is tudományos igényességgel állt hozzá az új kihívásokhoz és nehezen megközelíthető terepen végezte munkáját. Mindezt pedig a jelen összefüggéseibe helyezve, a helyi emberek érdekeit szem előtt tartva tette.
Méder Áron földkerülő vitorlázó a Felfedezők Napján
Idei rendezvényünknek igazi színfoltja lesz majd egy olyan kalandvágyó vitorlázó előadása, aki rengeteg időt töltött magányosan a tengeren és az expedíciós munka egyik legfontosabb elemét a kitartást testesíti meg.
Méder Áron neve egyedülálló teljesítményével és kalandjaival vált ismertté, amikor magányos felfedezőként egyedül, sikerrel szelte át a Csendes-óceánt.